Arek Czernysz

kompozytor, akordeonista

Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki jazzowej, klasycznej i improwizowanej.

Image Alt

Gdynia – Arek Czernysz Trio

Arek Czernysz Trio w Gdyni

Details

Time: 26 lipca, 2020 18:00
Location: Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25, 81-354 Gdynia
Organized By: Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury

About Tour

Czwarty koncert w ramach cyklu Muzyka na patio. Wystąpi Arek Czernysz Trio.

ZAPRASZAMY
26.07.2020, niedziela, godz. 18

Konsulat Kultury
ul. Jana z Kolna 25
Wstęp wolny

Skład zespołu:
Arek Czernysz – akordeon, kompozycje
Filip Arasimowicz – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja

Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy młodego pokolenia, którzy dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z jazzową sekcją rytmiczną wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie. Wszyscy są absolwentami katedry Jazzu i Muzyki Estradowej w Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Arek Czernysz Trio wykonuje autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce muzyki jazzowej i filmowej. W kwietniu 2019 roku na Forum Przemysłu Koncertowego KYIV MUSIC DAYS w 32JazzClub w Kijowie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. “Breath”, który ukazał się nakładem wydawnictwa BCD Records. Muzyka została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych.

Zespół został doceniony na krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, a największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca w 42 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Citta di Castelfidardo” we Włoszech w kategorii jazz music. Jest to największy tego typu festiwal akordeonowy na świecie.