Arek Czernysz

kompozytor, akordeonista

Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki jazzowej, klasycznej i improwizowanej.

Image Alt

Toruń – Arek Czernysz Trio

Details

Time: 25 lutego, 2020 20:00
Location: Brando's Music, ul Żeglarska 25, Toruń
Organized By: Brando's music Jazz Live

About Tour

Serdecznie zapraszamy na toruńską premierę albumu Tria Arka Czernysza pt. „Breath”.

o płycie:

ADAM BARUCH, THE SOUNDTRACK OF MY LIFE

“(…) Jest to ekscytujący, śmiały debiutancki album, który oferuje wspaniałe kompozycje, świetne wykonania i nowatorski efekt słuchania akordeonu w świeżym, muzycznym środowisku! Jest zdecydowanie, całym sercem godnym polecenia i absolutnie wartym odkrycia (…)”

MAREK ROMAŃSKI, JAZZ FORUM

„…Muzyka Arka w atrakcyjny dla słuchacza sposób łączy elementy tradycji etnicznej, klasycznej i jazzowej. Potrafi on jednak połączyć je we własny, indywidualny i rozpoznawalny sposób oraz znakomicie wykorzystać talenty grającej z nim młodej sekcji rytmicznej Filip Arasimowicz – kontrabas i Antoni Wojnar – perkusja…”

ANDRZEJ WINISZEWSKI, POLSKIE RADIO ZACHÓD

„…Niemal od pierwszych dźwięków muzyki z jego debiutanckiej płyty słychać klasyczne wykształcenie i zamiłowanie do klasycznych form, brzmień (regestracja) i harmonii. Ich połączenie z rozswingowaną sekcją rytmiczną daje dotąd mało spotykane w muzyce, ciekawe rozwiązania. Pewnie dlatego ta muzyka świetnie obroni się zarówno na klasycznych, jak i jazzowych festiwalach. To z pewnością nowy głos w sprawie miejsca akordeonu na polskiej scenie jazzowej, ale i próba – całkiem udana – pogodzenia dwóch odrębnych muzycznych światów: klasycznego i jazzowego. Jeśli oczekujemy od debiutujących, młodych artystów powiewu świeżości, nowych pomysłów i artystycznej odkrywczości to właśnie pojawia się – polski akordeonista Arek Czernysz…”

Zapraszamy do wysłuchania utworów z płyty:

Travels: https://soundcloud.com/arekczernysz/travels-4
Monia: https://soundcloud.com/arekczernysz/monia-zapowiedz

Arek Czernysz Trio na Spotify: https://open.spotify.com/artist/6NZAplGJwF2QSJFGFWK7E5

Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy młodego pokolenia, którzy dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z jazzową sekcją rytmiczną wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie. Wszyscy są absolwentami katedry Jazzu i Muzyki Estradowej w Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Arek Czernysz Trio wykonuje autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce muzyki jazzowej i filmowej. W kwietniu 2019 roku na Forum Przemysłu Koncertowego KYIV MUSIC DAYS w 32JazzClub w Kijowie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. “Breath”. Muzyka została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez publiczność, jak i krytyków muzycznych.
Zespół został doceniony na krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, a największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca w 42 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Citta di Castelfidardo” we Włoszech w kategorii jazz music. Jest to największy tego typu festiwal akordeonowy na świecie.

Zagrają:

Arek Czernysz – akordeon/kompozycje
Filip Arasimowicz – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja

Album „Breath” ukazał nakładem wydawnictwa BCD Records.

Bilety 25 / 35 zł (w dniu koncertu) do nabycia w naszym barze,
online: https://goingapp.pl/evt/2204643/arek-czernysz-trio-breath-brandos-music-jazz-live